ТВ DАРТС

Пирин загуби от Несебър с 1:3 и се приближи до дъното в класирането на Втора лига. В 6-тата минута при първата добра ситуация за Пирин Манол Чапов проби добре отдясно, отвори си пространство за удар, но топката мина покрай лявата греда на Здравков. 8 минути по-късно при поредния корнер пред Яначков Яшар центрира добре. но Пюскюлю с глава стреля покрай вратата. Играта продължаваше да е двуостра, което позволяваше и на двата отбора да стигат до добри ситуации. В 17-тата минута Смилков центрира в наказателното поле, там Петър Христов изпревари защитниците, но от близка дистанция стреля в аут. От пряк свободен удар Джунейт Яшар пък реши да пробва късмета си, но ударът му излетя далеч в аут. От десния фланг Милко Георгиев опита да разнообрази атаката на Пирин, като вместо по крилото тръгна да пробива към центъра, там остави топката на Благов, чиито удар обаче не затрудни Здравков. В средата на терена неособено убедително за Пирин действаше Никола Георгиев и негова грешка в 32-та минута позволи на Цачев да напредне бързо и да подаде на Халил, но таранът не намери точното продължение след това. Скоро след това Баев навлезе с рейд в наказателното поле, но Попев застана на пътя на топката. Гостите поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. Отговорът за домакините бе плах, защото далечният удар на Благов се оказа твърде безобиден. 3 минути по-късно Баев се измъкна от защитата и след съприкосновение с Яначков падна в наказателното поле. Реферът прецени, че нападателят е играл опасно и отсъди фаул в атака. В края на полувремето гостите имаха още един шанс, но стражът на Пирин извади удар с глава на Пюскюлю. Така почивката дойде без голове и развръзката двата тима оставяха за втората част. А тя започна с няколко добри атаки на Пирин. Първо Христов с глава стреля високо над вратата, а минути след това с блестящ пас Благов намери Вачев зад защитата, но техничният му удар мина съвсем близо до гредата. Последва далечен шут на Цачев право в ръцете на Яначков. Малко по-късно миг невнимание на домакините донесе преднина на Несебър. Смилков сбърка пас към Георгиев, гостите изпълниха тъча мигновено и в неподредената защита на Пирин, Апостолов проби и с далечен удар матира Яначков за 0:1. 4 минути след гола орлетата стигнаха до чиста ситуация, но първо Христов от непосредствена близост стреля във вратаря, а последвалият удар на Траянов също бе блокиран. В 72-та минута с пета Милко Георгиев сервира топката на крака на Благов, но шутът му бе неточен. 6 минути по-късно Траянов хвърли далечен пас към Петър Христов, който за миг бе изпуснат от Ташолов, овладя топката и с левия крак я оплете в мрежата, изравнявайки резултата. Малко по-късно орлетата посегнаха към обрата, но ударът на Траянов дошъл след добро двойно подаване с Георгиев бе блокиран. 8 минути преди края леден душ обля орлетата. Резервата Карамфилов центрира в наказателното поле на Пирин и там Реджеп Халил в прекрасен стил овладя топката и от въздуха мощно я забоде в мрежата зад Яначков. Домакините сякаш се пречупиха и не намериха сили за повече в мача. В продължението дадено от рефера Ивайло Стоянов Жак Пехливанов получи топката в наказателното поле и заобиколен от играчи на Пирин намери пролука към мрежата на домакините, резервирайки по този начин трите точки за тима на Несебър. Така играчите на Николай Жечев се изкачиха на деветата позиция в класирането и вече дишат по-спокойно, а напрежението в Пирин очевидно ще расте, защото след този кръг орлетата се оказват твърде близо до горчивите две последни позиции в класирането.