ТВ DАРТС

Still0601_00001.jpgВ Дупница на митичния стадион Бончук, в празничен мач един срещу друг се изправиха ветераните на Марек и ЦСКА. Срещата трябваше да е повторение на финала за Купата на съветската армия, през 1978г., когато дупничани побеждават армейците с 1-0 и печелят трофея. В състава на ЦСКА на терена рамо до рамо излязоха звездите от близкото минало, сред които големите любимци на червените фенове Стойко Сакалиев, Велизар Димитров, Христо Янев, Милен Петков, Валентин Илиев, Светослав Петров и още много други. За домакините личаха имената на братята Анжело и Янек Кючукови, Крум Бибишков, Георги Караканов, Георги Кьосев и Стефан Кирилов. На терена армейците имаха предимство и след прекрасен пас от Велизар Димитров Стойко Сакалиев демонстрира голов нюх и откри резултата. През второто полувреме Милен Петков реализира технично, преодолявайки вратаря, а силите на домакините стигнаха само за намаляване на резултата. Преди началото на мача на терена излязоха легендите на Марек от 1978г., които бяха почетени с бурни аплодисменти от публиката. Голмайсторът от мача преди 40г. Любен Севдин, който вече не е сред живите, бе почетен в 30-та минута със заря. Тъкмо в 30-та минута той бележи победния гол в паметния финал.