ТВ DАРТС

С огромни кадрови проблеми Струмска слава имаше тежката задача да се изправи срещу гонещия промоция за Първа лига тим на Царско село. За радомирския тим заради контузии и наказания мачът трябваше да пропуснат петима основни състезатели. За гостите пък на резервната скамейка остана лидерът в голмайсторската листа Светослав Диков. Още в третата минута гостите поведоха в резултата. Павел Петков от границата на наказателното поле стреля фалцово и Мартин Величков не успя да реагира – 0:1 и мачът тръгна в прекрасно русло за гостите. Те продължиха да диктуват играта, а домакините така и не успяваха да изнесат топката в по-предни позиции. В 22 минута Виктор Мицаков стреля отдалеч, но ударът му бе само за статистиката, защото проблеми за Павел Здравков нямаше. Малко по-късно Павел Петков можеше да удвои за царете, но ударът му бе блокиран. В 35-тата минута обаче логичното се случи. След центриране пред Величков домакините не изчистиха добре топката, тя попадна на крака на Петков и той без проблем реализира за 0-2. Царско село започна второто полувреме с хубава атака, при която най-дейният Павел Петков пусна хубав пас в наказателното поле, но Марио Петков не уцели топката. В 62 минута Георги Нетов пропусна сам срещу вратаря, но минута по-късно не сгреши, правейки резултата 0-3. При гола домакините претендираха за засада, но флагът на съдията не бе вдигнат. В следващите минути тимът на Веселин Великов намали темпото и пред домакините се откриха възможности. Борислав Николов пропусна първото положение, след като ударът му не намери очертанията на вратата. Все пак радомирци стигнаха до почетен гол, след като Кристиан Тасев с мощен шут прати топката в мрежата за крайното 1-3. Победата донесе първото място в класирането за Царско село. Струмска Слава пък загуби за първи път от 5 мача насам, но надеждата за оцеляване в радомирския тим продължава да е жива.