ТВ DАРТС

pirin razlog radost.jpgПирин Разлог спря негативната си серия от пет поредни загуби в първенството, след като спечели с лекота домакинството си на Арда. Тимът от Кърджали пристигна в Разлог с едва седем състезатели, повечето от които юноши, а това до голяма степен предопредели победителя в мача още преди началото му. Пирин тръгна много мощно в мача и дълги серии от сервис на Илиян Преспов и Стефан Чалъков гарантираха на домакините спокойна преднина. Посрещането на Арда беше кошмарно и на второто техническо прекъсване Пирин водеше с 16-7. До края на гейма тоталното превъзходство на домакините продължи и те спечелиха с 25-11. Гостите записаха кошмарните 14 процента при посрещането си и също толкова притеснителните 25 процента успеваемост в атака. Във втория гейм ситуацията на полето не се промени и Арда отново не успя да премине границата от 20 точки, записвайки едва 16. В следващите минути Северин Димитров даде шанс за изява на Дейвид Кръстев и Боян Иванов. Промените в състава на домакините не повлияха на резултата и те отново бяха категорични след 25-18. Най-резултатни за Пирин с по 10 точки бяха Илиян Преспов, Стефан Чалъков и Мартин Кръстев, за гостите, които са последни в класирането, 8 точки отбеляза Хаджиев.